SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO; Search Engine Optimization veya Search Experience Optimizator… SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu”nun İngilizce kısaltmasıdır. Bu terim, Google gibi arama motorlarında arama yapan kullanıcıya, web sitenizdeki kelimelerin pozisyonlarını “üst sıralarda gösterme çabasını” anlatmak için kullanılır. Aynı zamanda çaba sarfeden kişiye de SEO denir.

Basitçe anlatmak gerekirse SEO, web sitenizde yer alan ve öne çıkarmak istediğiniz bir kelimenin (reklamsız olarak) arama motoru (google, yandex vs.) sonuçlarında görünmesini sağlar.SEO en kolay şekliyle; İnternet sitelerinin hem arama motorları hem de kullanıcılar için optimize edilmesini sağlamakla yapılır.
Başarılı bir SEO çalışması için arama motorlarının kriterlerini hedeflemek kadar kullanıcı deneyimine de önem vermek gerekir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) mükemmel şekilde nasıl yapılır?

SEO yalnızca “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmez. Aynı zamanda “Arama Motoru Optimizasyonu yapan” anlamına da gelir. “Yapan”, kişi veya bir ekip olabilir.

Çalışmanız gereken SEO uzmanları ise alanında deneyim sahibi kişiler olmalıdır. E-Ticaret üzerine deneyimi olan bir SEO uzmanının, nakliyat sektöründe çözüm üretme ihtimali düşüktür. Bu örnekten yola çıktığımızda, küçük veya orta ölçekli işletmelerin kendi bünyesinde SEO personeli istihdam etmesi zaman kaybından başka bir şey değildir.

SEO Uzmanı bulmakla da iş bitmez, Çünkü aylık yaklaşık maliyeti binlerce dolar olan bir çok farklı SEO aracını kullanmanız gerekebilir. Sonuç odaklı bir SEO için zaman ayırmalı, güvenilir ve alanında deneyimli bir uzmanla çalışmalı ve bir takım analiz araçlarına sahip olmalısınız

Seo ile Google Sıralamada Zirve Sizin Olsun!

Kıbrıs’ ta hizmet veren Özkıraç Lifting&Shipping firması için belirlenen anahtar kelimelerde Google’ da 1. Sayfa ve 1. Sırada yer almaktadır. Google Haritalar, Arama Ağında ve Görsel aramalarda ilk sırada çıkmaktadır.

 

Kıbrıs’ta  Vinç Kiralama işi  Özkıraç Lifting&Shipping firması ile yapılmaktadır.