E-Ticaret Danışmanlığı

   E-ticaret artık hayatımızın tam içinde. İlk zamanlarında ek sektör gibi davranan firmalardan, gerçek mağazalarını kapatıp tamamen sanal mağazacılığa odaklananlar dahi oldu. Bu süre zarfında onlarca başarılı e-ticaret sitesinin yanında pek çok başarısız e-ticaret sitesi de açıldı. Bu başarısızlıkları gördüğümde neden başarısız olduklarını genellikle (az ya da çok) anlayabildiğimi fark ettim. Hal böyle olunca başarısız olduğunu düşünen e-ticaret sitelerine destek ve e-ticaret danışmanlığı verebilmek amacıyla yola çıktım.

E-ticaret sitesi kurmak için öncelikle iyi bir yazılım ve hosting altyapısına ihtiyaç duyarsınız, bu altyapıların sağlanmasında doğru yazılım ve tasarım karışımını meydana getirmek tecrübe gerektiren bir süreçtir. Online ürün satışı yapmak yalnızca bir online satış sitesinin kurulmasıyla yürütülecek kadar basit ve sıradan değildir. E-ticaret sitesinin kurulumunun ardından gerek SEO çalışmalarıyla gerek dijital reklam yatırımlarıyla destekleyerek dengeli bir büyüme sağlamalı, bu büyümeye istinaden satışlarda artış sağlanarak dilediğiniz kazanç rakamlarına doğru hedeflenmelisiniz. Hedefinize erişmek için doğru ürün yelpazesini uygun fiyatlarla satarak tüketicinin rağbet ettiği bir E-ticaret sitesine dönüşmeniz gayet kolay olacak. E-ticaret sitenizdeki satış rakamlarını doğru raporlamayla analiz etmeniz gerektiğinden online siteniz üzerinde analytics ve benzeri uygulamaları barındırarak ziyaretçi sayılarını takip etmeniz de web sitenizin ziyaretçi yoğunluğuna oldukça yüksek katkı sağlar.

Web Çözüm olarak; anlattığımız gibi müşterilerinizin firmanız tarafından sunulan hizmet veya ürünler hakkında tüm bilgileri edinebileceği, tüm cihazlardan hızlı ve kolay bir şekilde alışveriş yapabileceği, tüketici deneyimine uygun bir e-ticaret sitesi yayınlamaktan memnuniyet duyarız.